Cum scap de matreata?
Pagina 1 din 5

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea parului » Cum scap de matreata? » Pagina 1 din 5

Voteaza:
Rating curent Cum scap de matreata?: (4 din 5 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 5 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Yuppy.ro Avatarul lui Fosta membra Yuppy.ro
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 2 Iulie 2008 la 12:42

Stie cineva metode care chiar dau rezultate??
florin_mishu2000 Avatarul lui florin_mishu2000
Citeaza Raspunde

Postat de florin_mishu2000 pe 2 Iulie 2008 la 23:08

te razi pe cap
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 3 Iulie 2008 la 00:27

:))
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 3 Iulie 2008 la 00:30

Neaah, nu ma "prinde". vreun leac special, ceva?
adriantuhut Avatarul lui adriantuhut
Citeaza Raspunde

Postat de adriantuhut pe 8 Iulie 2008 la 08:57

incearca clear......chiar face treaba buna
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 20 Iulie 2008 la 16:37

cine are cozi de matreata????? kiar nui bun clear
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 20 Iulie 2008 la 16:38

coji scze
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 20 Iulie 2008 la 17:52

TheJackal Avatarul lui TheJackal
Citeaza Raspunde

Postat de TheJackal pe 31 Iulie 2008 la 06:59

incearca Vishy anti matreata. La mine a mers.
oaky007 Avatarul lui oaky007
Citeaza Raspunde

Postat de oaky007 pe 1 August 2008 la 11:55

DA ...AM UN SAMPON NATURAL PENTRU COMBATEREA MATRETII....LUCREAZA CU SUCCES FACE CHIAR MAI MULT DECIT ATIT !!! POTI FOLOSII wave4_u@yahoo,com
197186 Avatarul lui 197186
Citeaza Raspunde

Postat de 197186 pe 2 August 2008 la 21:10

incearca samponul antimatreata satinique.e cel mai bun!
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 9 August 2008 la 12:53

De la: Logoff, la data 2008-07-02 12:42:39Stie cineva metode care chiar dau rezultate??[/quote

Atentie!Matreata are cauze interne si este urmarea fireasca a fenomenului de cadere a parului;nu poti scapa de ea atata vreme cat nu sunt inlaturate cauzele caderii parului.Poate citesti prin Google "Solutia problemelor prodanciu" sa afli ce poti face.Succes!
ulise Avatarul lui ulise
Citeaza Raspunde

Postat de ulise pe 10 August 2008 la 11:09

salut.incearca pt. matreata samponul CLEAR la mine a mers,
pufulet Avatarul lui pufulet
Citeaza Raspunde

Postat de pufulet pe 3 Septembrie 2008 la 11:44

te pot ajuta eu sa scapi de matreata si coji foarte usor si ieftin. e-mail ingera57@yahoo.com cauta-ma si vb.
serenius Avatarul lui serenius
Citeaza Raspunde

Postat de serenius pe 9 Septembrie 2008 la 17:25

Produsele BIO ale companiei Life Care in special gama Krauter ofera metode eficiente pentru combaterea matretii. stimularea cresterii firului de par si tratament pentru par. Eficienta este garantata. Produsele sunt fabricate in Germania.

Va invitam sa vizitati site-ul de prezentare:

www.freewebs.com/goldteambusiness
dea Avatarul lui dea
Citeaza Raspunde

Postat de dea pe 11 Septembrie 2008 la 11:42

depinde de tipul de matreata...poti sa ceri sfatul unei farmaciste, daca nu vrei sa mergi la dermatolog; de ex, e foarte bun samponul Selegel, de la Ducray (costa in jur de 300 de mii). Am mai auzit de Selsun si unul de la Vichy, parca, dar pe astea nu l-am incercat.
Martre Avatarul lui Martre
Citeaza Raspunde

Postat de Martre pe 22 Septembrie 2008 la 10:54

of! matreata asta. Nu am avut niciodata. Sau cand am vazut semne de acest gen, mi-am dat capul jos, l-am curatat si pus la loc. Uf!!!! nu face asa ceva, vei fi calaretul fara cap. Ce te faci>????
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 22 Octombrie 2008 la 17:51

foloseste biopoint antimatreata f bun la mine a mers de la prima spalare
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 26 Noiembrie 2008 la 13:41

intr-adevar...poti sa folosesti SAMPONUL SELEGEL de la DUCRAY-il gasesti in farmacii!! DAR tot din farmacie, pentru un rezultat RAPID, ia-ti: DIPROSALIC SOLUTIE (COSTA CAM 13 RON)-daca mai vrei informatii despre aceasta solutie iti spun,dar oricum scrie si pe prospectul produsului.Sa o folosesti pana iti cedeaza matreata,apoi te mai lasi de ea,adica mai faci pauze cu acest tratament. Sa ne spui ce ai ales si ce s-a intamplat!!! ok?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 8 Decembrie 2008 la 15:34

De la: 197186, la data 2008-08-02 21:10:17incearca samponul antimatreata satinique.e cel mai bun!

nu am matreatza, insa cunosc gama Satinique, chiar face minuni o folosesc de aproape 2 ani de zile si sunt super incantata de gama aceasta.
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 8 Decembrie 2008 la 16:08

bai si eu am uneori matreat dar sa sti ca totul e pe sisitem nervos
cand sunt in vacanta imi trece aproape instantaneu in rest cand sunt la munca si am stres apare.
radhookoo Avatarul lui radhookoo
Citeaza Raspunde

Postat de radhookoo pe 8 Decembrie 2008 la 17:26

De la: TEORAZVAN, la data 2008-12-08 16:08:15bai si eu am uneori matreat dar sa sti ca totul e pe sisitem nervos
cand sunt in vacanta imi trece aproape instantaneu in rest cand sunt la munca si am stres apare.

Are dreptate teorazvan. Si straduieste-te sa folosesti ACELASI sampon, pentru ca diferite sampoane, au diferite chimicale, si-ti bushesc parul. Cel mai eficient e sa iei un sampon (nu conteaza de care doar sa fie antimatreata), si sa-l folosesti pe acelasi chiar daca nu te scapa din prima. H&Shoulders de exemplu trebuie sa-l folosesti vreo 2 3 saptamani pana observi ca nu prea mai ai matreata.. dupa o luna si un pic, dispare in proportie de 99% dar daca il schimbi, incepe sa-ti ninga din cap.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 15 Decembrie 2008 la 19:21

eu nu va dau dreptate matreata apare in functie de vreme,de stres si mai putin samponul,nu uitati ca in vremurile de demult nu existau sampoane
radhookoo Avatarul lui radhookoo
Citeaza Raspunde

Postat de radhookoo pe 17 Decembrie 2008 la 03:27

De la: elypapusica, la data 2008-12-15 19:21:54eu nu va dau dreptate matreata apare in functie de vreme,de stres si mai putin samponul,nu uitati ca in vremurile de demult nu existau sampoane

sampoanele in general distrug echilibrul scalpului... in timp, ajungi sa devi dependent de un sampon. asta stiu si cred eu.. :P
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 18 Decembrie 2008 la 23:16

cum faza cu tuns 0 a fost spusa...nu vreau sa o repet...da-ti foc la par atunci:d
tt_traian Avatarul lui tt_traian
Citeaza Raspunde

Postat de tt_traian pe 21 Decembrie 2008 la 02:53

spalat cu otet
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Yuppy.ro pe 26 Decembrie 2008 la 20:11

are dreptate asa am patit si eu iar dupa ce am folosit h&s mia trecut da trei sal folosesti mai mult timp si foarte important sa nu le schimbi
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 5 Ianuarie 2009 la 22:31

De la: Logoff, la data 2008-07-02 12:42:39Stie cineva metode care chiar dau rezultate??
sunt mai multe tratamente naturiste ce consta in ceaiuri,pt combaterea matretii dar cel mai ieftin bun si repede este OTETUL te clatesti cu otet si da rezultate,iti indesete paul,ti/l intareste si curata de matreata,este un leac babesc dar e bun,mai nasol este ca miroase,a si trebuie sa il faci cu apa nu pui numai otet
kiku Avatarul lui kiku
Citeaza Raspunde

Postat de kiku pe 7 Ianuarie 2009 la 01:06

clatiti cu pipi de copil mic(bebe)...face minuni. eu nu am de unde sa fac rost ca l-as imbutelia si l-as vinde.
xposed Avatarul lui xposed
Citeaza Raspunde

Postat de xposed pe 7 Ianuarie 2009 la 11:37

Ce v-ati mai "lungit" cu subiectul acesta...Eu am scapat de matreata,desi nu credeam,cu CLEAR cel cu bulina verde care este si impotriva caderii parului.
Pagini: 1 2 3 4 5 >>
Sari la pagina:

Info
X
info

Inchide Setari

Forum